Египет го освои светското кадетско првенство


5 копии

Поранешниот мексикански судија, Марко Антонио Родригес, кој го судеше легендарниот меч Бразил-Германија 1-7 на Мундијалот во 2014 година и мечот кога Луис ...
| | веќе видена | слични

Нова студија во Велика Британија покажува дека учениците во средното образование имаат послаби резултати на своите тестови (познатиот GSCE испит) во годините ...
| | веќе видена | слични

Станува збор за чудниот пресврт на Марко Антонио Родригез Ромер, познат меѓународен судија кој доаѓа од Мексико. Познат е по тоа што ги судеше натпреварите на ...
| | веќе видена | слични

Според играта, борбеноста и талентот што ги прикажаа на СП за кадети во Скопје, многумина од младите ракометари влегоа во тефтерите на тренерите и менаџерите, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупно 171 предмет презело Јавното обвинителство на Република Северна Македонија од Специјалното јавно обвинителство, велат од ЈОРСМ за МИА. – Јавното ...
сите 145 | | | веќе видена

Можеби вас љубовта на прв поглед ве привлекла, но големи се шансите дека со овие хороскопски знаци нема да трае, а ни среќно ќе завршат. Јарец и Стрелец Овие ...
сите 159 | | | веќе видена

Немаат само тинејџерите “влажни соништа“и возрасните можат да го доживеат врвот во сон, потврдува науката...Можеби оваа теорија за доживување на “врв“ кога сте ...
сите 34 | | | веќе видена

На својот Твитер профил, премиерот Зоран Заев објави линк до извадок од документарниот филм на Би-Би-Си за креаторите на лажни вести од Велес. Заев пишува: ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Египет го освои светското кадетско првенство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: