Неверојатно: Хетафе нема дадено гол против Атлетико откако Симеоне е на клупата

Атлетико Мадрид во новата сезона во Ла Лига тргна со минималната победа над Хетафе . Јорганџиите на „Ванда Метрополитано“ славеа благодарение на погодокот на ...
| | веќе видена | слични

Атлетико Мадрид минатиот викенд со 1:0 го победи Хетафе на домашен терен, а сега продолжи со ист рецепт, славејќи на гостувањето кај градскиот ривал Леганес со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потешко од очекувањата, Атлетико Мадрид ја забележа втората победа во новата сезона во Ла лига, триумфирајќи на гости кај Леганес со минимални 1:0. Тимот на ...
| | веќе видена | слични

Oва лето Жоа Феликс во огромен трансфер за сума од 126 милиони евра направи трансфер од Бенфика во Атлетико Мадрид. Португалецот има блескава иднина пред себе ...
| | веќе видена | слични

Жоао Феликс брзо успеа да се прилагоди на тактичките замисли кои ги има зацртано Диего Симеоне, а по фантатичните голови кои ги постигна во подготвителниот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Атлетико Мадрид од 2017 година настапува на новиот ултра модерен стадион „Ванда Метрополитано“ кој има капацитет од 67.829 седишта. Кинеската компанија за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 172 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 205 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изрази уверување дека со Бугарија ќе се најде решение со кое двете страни ќе бидат среќни и рече дека Бугарија ги поддржува ...
сите 383 | | | веќе видена

Будно ги следиме препораките на Комисијата за заразни болести и следствено, секогаш размислуваме за донесените одлуки, нивната оправданост и потребата за нивна ...
сите 115 | | | веќе видена

Лекарската комора преку соопштение најостро реагира на тоа што во последно време сè почесто во средствата за јавно информирање се публикуваат написи, ...
сите 73 | | | веќе видена

Во јавноста веќе на големо се зборува дека веќе од средината на октомври можно е да се намали работното време на кафулињата до 21.00 часот, но од Комисијата за ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Неверојатно: Хетафе нема дадено гол против Атлетико откако Симеоне е на клупата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: