Следува „завршен удар“ на Гаисер за случајот „Рекет“?


Детали очекувано не се откриваат, но неговото сведочење доаѓа три дена откако во јавноста на еден од порталите беше објавен документ од неговиот исказ даден во ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Јавниот обвинител Љубомир Јовевски, кој е десна рака на Зоран Заев, пред само неколку дена јавно на прес конференција проба да ги амнестира сите инволвирани ...
| | веќе видена | слични

Копија од записникот бил испратен до Кривичниот суд со барање за притвор за овој случај, но иститот не му бил даден на Камчев и неговите адвокати, тврдат од ...
| | веќе видена | слични

Само неколку дена потоа излезе документ од исказ за кој самото обвинителство на Јовевски и на Русковска потврди дека е автентичен и со самото тоа потврди дека ...
| | веќе видена | слични

Нервозата што на македонската политичка сцена ја внесе мега-аферата „Рекет“ кулминираше викендов заканувајќи се да предизвика досега најотворен судир помеѓу ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Официјален документ, записник од сведочењето на бизнисменот Орце Камчев кога тој го пријави рекетирањето од Бојан Јовановски, излезе во јавноста. Се работи за ...
| | веќе видена | слични

Кривичен суд денес ќе врши проверки дали записникот од сведочењето на бизнисменот Јордан Камчев за случајот „Рекет“, чија прва страница „протече“ во медиумите ...
| | веќе видена | слични

Откако во јавноста беа пуштени фотокопирани примероци од официјален документ, записник од сведочењето на бизнисменот Орце Камчев во рамки на случајот „Рекет“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Случувањата со аферата Рекет без дилема дојдоа во многу лош момент во кој се решаваа за долгочекуваниот датум за почнување преговори за евроинтеграции, смета ...
сите 315 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 133 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Следува „завршен удар“ на Гаисер за случајот „Рекет“?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: