Мицкоски од градот на хероите: Прилеп меѓу првите се кревал на пркост и отпор кон неправдите (ФОТО)

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски вечерва беше на роденденот на организацијата во Прилеп. Вечерва бев на роденденот на Општинскиот Комитет на ВМРО-ДПМНЕ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, во својата утринска колумна, пишува дека новоназначената министерка за финансии Нина Ангеловска во својата кариера ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На чело на Специјалното јавно обвинителство треба да застане странец обвинител, бидејќи само така може да се врати надежта кај народот во правната држава, вели ...
| | веќе видена | слични

„... во Македонија сите, колку толку, се криминализирани и корумпирани, но не и партиските структури на ДУИ?! И ако е така, тогаш зошто оваа држава трага по ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави список од 25 лица вработени во СЈО по линии на непотизам. Обвинителот Гаврил Бубевски во СЈО си ги вработил братучедите Ефимија и Љупчо ...
сите 69 | | | веќе видена

Сакаме да изградиме систем во кој пациентот ќе биде во центар и сакаме да ја подобриме комуникацијата со пациентите, да го слушнеме нивниот глас „Доста е за ...
сите 301 | | | веќе видена

Изнесените информации дека не е постапено по случајот за поранешниот претседател на Сојузот на тутунопроизводители Кире Неделковски, се уште една ...
сите 34 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од градот на хероите: Прилеп меѓу првите се кревал на пркост и отпор кон неправдите (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: