Цивил МК: Нема ниедно оправдување за пасивноста.

Последниот дел од обраќањето и дискусијата со Биљана Ивановска, претседателка на ДКСК, на семинарот на ЦИВИЛ „Транспарентност и одговорност во политичките ...
| | веќе видена | слични

„До оваа идеја за ваучери со попуст за патарини, ни е инспирација од новата „Групер“ министерка, и сфативме дека луѓето имаат потреба од попусти (оти немаат ...
| | веќе видена | слични

„Во сите случаи на непотизам побаравме отворени критериуми во кои ќе има квалитет. Така ќе бидеме сите среќни и задоволни, оти за сите има место под сонцето. ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ивановска, Претседателка на ДКСК, за транспарентноста и одговорноста во борбата против корупцијата (1 дел) ПРОЧИТАЈТЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ, КОМЕНТИРАЈТЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ѝ ги приближиме на јавноста фактите, лишени од шумот на лажните вести и пропагандата, одлучивме да објавиме хронологија на настаните поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Мирјана Најчевска Институциите не постојат заради луѓето во нив, ниту пак престануваат да постојат заради тоа што некој од било која причина ја ...
| | веќе видена | слични

Овојпат, се работи за тврдење на Курир дека: „Карактеристично во новото уверение е тоа што не постои македонско државјанство…“ и тоа веднаш под фотографијата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 672 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Мерката ограничување на движењето од нејзиното воведување во земјава не го почитувале 1322 лица, констатирани се 10 прекршувања на решенијата за изолација и ...
сите 309 | | | веќе видена

Живееме сред епидемија на корона вирус, означен како КОВИД-19. Во моментов влегуваме во најтешката фаза во кога секој ден има некој починат и просечно над 30 ...
сите 490 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена

Директорката на Гинеколошко акушерската клиника во Скопје Викторија Јовановска денеска изјави дека родилката со коронавирус е во добра здравствена состојба и е ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: Нема ниедно оправдување за пасивноста.

Од:
До кого (е-маил):
Порака: