Лампард бара трпение...


Ерата на Френк Лампард како тренер на лондонски Челси не може да се каже дека започна добро. После две кола во Премиер лигата, Челси има освоено само еден бод ...
| | веќе видена | слични

Тами Абрахам блеска на стартот од новата сезона и со голови и одлични настапи го предизвика раководството на Челзи да му понуди нов договор. Сините од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во натпревар од 3.коло на шампионатот на Англија, Челси попладнево на гостински терен го совлада Норвич со 3:2. Оваа победа беше прва за „сините“ оваа сезона, ...
| | веќе видена | слични

Претстојното трето коло во Премиер лигата стартуваше со победа на Челзи од 3-2 на гостувањето кај Норич. Сините конечно остварија позитивен резултат откако ...
| | веќе видена | слични

Уште во првото полувреме видовме голеада на „Кероу роуд“, Абрахам уште во третата минута стрелаше за водство на Челзи, на најдобар начин ја искористи ...
| | веќе видена | слични

Френк Лампард ја забележа првата победа во Премиер лигата како менаџер на Челси. „Сините“ по поразот од Манчестер Јунајтед и ремито со Лестер, во третото коло ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фатиме Фетаи и Гаврил Бубевски утре се враќаат во судница да го застапуваат предметот Монструм. Републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески веќе започнал со ...
сите 540 | | | веќе видена

Адвокатот Тони Менкиновски кој е лидер на преговарачкиот тим на опозициската ВМРО-ДПМНЕ за носење на ново законско решение за јавното обвинителство истакна ...
сите 602 | | | веќе видена

Синдикатот на Клинички центар го поддржува протестот под мотото „Стоп за насилство врз здравствени работници“ организиран од Асоцијацијата на специјализанти и ...
сите 139 | | | веќе видена

Која била улогата на владиниот генерален секретар, Драги Рашковски во тендерот за набавка на радарска опрема во М НАВ? Дали во целиот случај има малверзации ...
сите 101 | | | веќе видена

Адвокатот Панче Тошковски во емисијата Отворено на 24 телевизија изјави дека од денешен аспект повеќе од јасна е мислата на правните експерти во Република ...
сите 147 | | | веќе видена

Саудиска Арабија денеска ја повика меѓународната заедница „да преземе одговорност во осуда на сторителите“ и „јасно да се спротистави“ на оние што стојат зад ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лампард бара трпение...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: