Костадинов: Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината


Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината, кога сум чист и целосно одговорен пред целата јавност. Затоа сум секој ден пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Клучните разлики меѓу власта и опозицијата за новиот Закон за јавно обвинителство и натаму остануваат за мандатот на обвинителите на СЈО и за иднината на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Не е постигнат напредок во разговорите меѓу власта и опозицијата за новиот закон за јавното обвинителство кој утре влегува во собраниска процедура, изјави ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Советот за јавни обвинители утре ќе цени дали ќе започне постапка за разрешување на Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева која во моментов е во притвор ...
| | веќе видена | слични

Без поголем напредок во преговорите меѓу власта и опозицијата за законот за обвинителство парламентот утре ќе ја почне постапката за негово носење, најавуваат ...
| | веќе видена | слични

Статусот на Катица Јанева утре ќе се најде пред Советот на јавни обвинители. За во 11 часот е закажана седницата на која треба да почне постапката за ...
| | веќе видена | слични

Влегоа без оптимизам а после еден час соопштија дека нема договор за новиот закон за јавно обвинителство. Сепак постои воља во наредниот период да продолжи ...
| | веќе видена | слични

Нема напредок, рече денеска министерката за правда Рената Дескоска по средбата на работните групи на власта и опозицијата за статусот на СЈО. Таа истакна дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Најголемиот синдикат во земјава бара регулаторите да ја преиспитаат одлуката за зголемување на цената на струјата. Сметаат дека повисоката цена лошо ќе се ...
сите 322 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 161 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 50 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 17 | | | веќе видена

Од самиот почеток на пандемијата што ја предизвика опасниот Ковид-19, па и за време на изминатиов Илинденски продолжен викенд, Општина Дојран и Кризниот штаб ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Костадинов: Нити ќе ме исплашите, уште помалку ќе ме спречите да ја говорам вистината

Од:
До кого (е-маил):
Порака: