Хуманитарна организација плаќа патарина при посета на сиромашните, државата глува


„Благодарност“ до Јавното претпријатие за државни патишта и директорот Зоран Китанов кој го одби нашето барање и НЕ НЀ ОСЛОБОДИ од плаќање на патарините ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Општина Гостивар од утре започнува хуманитарна акција под мотото „Со срце дарувај, ученик израдувај“ за прибирање училишен прибор за првачињата од социјално ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од понеделник (26 август) во Гостивар ќе започне хуманитарна акција за донирање на училишен прибор за првачиња од социјално загрозени семејства. Кутии за ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на новата учебна година активистката Рита Бехадини од Тетово започна хуманитарна акција за собирање училишни материјали за децата чии семејствата ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Секое дете треба да се радува на 1ви септември!“, здружението „Проект Среќа“ и оваа година организира акција за собирање донации за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Досега луѓето донирале 100-тина ранци и прибор во оваа хуманитарна акција под мотото „Овој септември, со полн ранец на училиште“.Инспирирана од слична акција ...
| | веќе видена | слични

Нејзиното мото е „Овој септември, со полн ранец на училиште!" – На десет локации во Тетово има поставено кутуии каде луѓето можат да донираат училишни ...
| | веќе видена | слични

Херој без наметка деновиве е Рита Бехадини, студентка и активистка од Тетово, која самоиницијативно започна хуманитарна акција за собирање на училишни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Охрид, 22. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во саботата, на 17-ти август 2019 година, во рамките на акцијата „Даруваме радост на првачињата“, беше организирана ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веќе и формално Републичкото јавно обвинителство ги презеде предметите на СЈО, иако тоа не значи дека предметите и физички се префрлени во ЈО. Според ...
сите 500 | | | веќе видена

Мицкоски е апсолутен послушник на почесниот претседател Никола Груевски и јавно кажува дека сака да биде контролор во обвинителството. За ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски ...
сите 465 | | | веќе видена

Доста е! Стоп за насилството врз медицинарите – ова е мотото под кое здравствените работници в среда ќе протестираат на хелиодромот на Клиничкиот центар „Мајка ...
сите 175 | | | веќе видена

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 129 | | | веќе видена

Октомври носи многу пресврти кај сите, а особено кај овие пет хороскопски знаци. Октомври на неколку претставници на хороскопот ќе им донесе големи промени и ...
сите 127 | | | веќе видена

Зоран Заев е исплашен човек, кој се обидува на секој можен начин да влијае врз истрагата во случајот со рекетарскиот октопод за да спречи да се дознае ...
сите 170 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство заминува во историјата, што остави зад себе и што по него – беше темата на денешната емисија „Стадион“ на „Канал 77“. Гостин ...
сите 448 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарна организација плаќа патарина при посета на сиромашните, државата глува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: