Трајковски: Случајот „ТНТ“ воопшто не смееше да започне

2 копии
4 копии

Судијката Даниела Алексовска-Стојановска го одложи првото рочиште за предметот на СЈО „Талир 2“ за незаконската градба на седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Причина за ...
| | веќе видена | слични

Со многу тешкотии и изгубено време некако почна судскиот процес „Талир 1“ на СЈО за незаконското финансирање со 4.6 милиони евра на ВМРО-ДПМНЕ, но вториот ...
| | веќе видена | слични

Судењето во кој се обвинети ексградоначалник на Општина Велес Славчо Чадиев и поранешниот претседавач на Советот Александар Колев, денес не почна оти на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

По денешната прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ на која се тврдеше дека Катица Јанева изрекетирала обвинет за нелегална градба на „Космос“ за да му го повлече ...
| | веќе видена | слични

Останато

Наспроти увереноста на премиерот дека земјата станала „гордост европска“, од опозициската партија ВМРО-ДПМНЕ порачаа дека сега е време кога треба да покажеме и ...
сите 139 | | | веќе видена

Oд ВМРО-ДПМНЕ денеска нагласија дека СЈО потроши многу пари, и според нив, отворале истраги со цел да уценуваат, за што треба да одговараат. Велат дека ...
сите 232 | | | веќе видена

Дескоска им порача на пратениците државните интереси да ги стават пред партиските. Законот за јавно обвинителство, вели, сега кога се реши судбината на ...
сите 372 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Трајковски: Случајот „ТНТ“ воопшто не смееше да започне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: