iPhone продолжува да тоне

Претходните години луѓето купуваа смартфон секоја година, а кога ќе им истечеше договорот со мобилниот оператор, потпишуваа нов договор и купија нов уред. Со ...
| | веќе видена | слични

Во некој претходен период, корисниците ги надградуваа своите смартфони на секои две години. Меѓутоа, изгледа дека технологијата на паметни телефони го достигна ...
| | веќе видена | слични

Околу 2017-та година се случи вистинската револуција кај смартфоните. Почнаа да се појавуваат нови модели кои дефинитивно ги одделија уредите од средната класа ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Кратово е единствениот град во државата, кој има само 1 активен случај на коронавирусот, според податоците кои ги објави Министерството за здравство. Пехчево, ...
сите 365 | | | веќе видена

Додека дел од поранешните функционери од редовите на ВМРО-ДПМНЕ бараат вонреден конгрес и оставка од Христијан Мицкоски, поради неколкуте изборни порази во ...
сите 206 | | | веќе видена

Бизнисменот Сеад Кочан останува во затвор. Врховниот суд ја потврди казната на скопска Апелација со која Кочан беше осуден на 4 години и 8 месеци затвор. ...
сите 153 | | | веќе видена

ВО ВЕЛЕШКО ДРВОКРАДЦИ ПРЕТЕПАА ПОЛИЦАЈЦИ Оливер Спасовски, министерот за внатрешни работи, рече дека дрвокрадците биле во голем број и мавале со дрва и камења ...
сите 59 | | | веќе видена

Докторот Нико Беќаровски од Клиниката за токсикологија преку својот Фејсбук профил упати порака до сите објаснуваќи дека ако се придржуваме до трите правила на ...
сите 49 | | | веќе видена

МПЦ очекува вселенскиот партијарх Вартоломеј позитивно да одговори на писмата на државниот врв за автоќефалноста на црквата. Нема ништо спорно и нема никакво ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

iPhone продолжува да тоне

Од:
До кого (е-маил):
Порака: