Нормализиран сообраќајот на патот Струмица-Валандово

7 копии
6 копии
3 копии

 На самото место е поставена соодветна сообраќајна сигнализација. Од „Македонија пат" информираат дека активностите на патот како што се кастрење и поставување ...
| | веќе видена | слични

Едно лице почина на лице место во страшна сообраќајка која се случи утрово на патот Куманово-Свети Николе. МВР информира дека во 02,20 часот било пријавено ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 235 | | | веќе видена

На фирмите кои ја затаија државната помош дадена како поддршка поради корона – кризата Владата им дава шанса до утре да им ги исплатат парите на своите ...
сите 161 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 50 | | | веќе видена

За формирање Влада не е доволно да се каже „имам мнозинство“, пишува денеска во пост на Фејсбук, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димче Арсовски, истовремено ...
сите 10 | | | веќе видена

Од самиот почеток на пандемијата што ја предизвика опасниот Ковид-19, па и за време на изминатиов Илинденски продолжен викенд, Општина Дојран и Кризниот штаб ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нормализиран сообраќајот на патот Струмица-Валандово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: