Работници од Пенсилванија условени да се појават на митинг на Трамп или да не добијат плата

Вработени во нафтено-хемиски комплекс во Пенсилванија каде неделава претседателот Доналд Трамп одржа говор, им било кажано дека ако не присуствуваат на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателите на САД и Романија, Доналд Трамп и Клаус Јоханис, потврдија дека се против изградбата на „Северен тек 2“.„САД и Романија потенцираат дека ...
| | веќе видена | слични

Кинеската иницијатива за модернизација на постојните и за изградба на нови трговски и сообраќајни коридори засега вклучува околу 60 држави од Централна Азија, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координативното тело на Министерството за здравство кое што ќе одлучува кој сѐ ќе биде сместен во новиот ковид центар во поранешната болница „Мала ...
сите 126 | | | веќе видена

Зоран Заев е човекот кој ја обезличи Република Македонија и го обесчести македонскиот народ, единствено за свои лични интереси, рече на денешната ...
сите 283 | | | веќе видена

Претходно, Емили Марфи, шефот на малку познатата администрација за општи услуги ГСА, го извести Бајден дека официјално може да започне неговата транзиција пред ...
сите 284 | | | веќе видена

Али Ахмети, лидерот на ДУИ на гостувањето во ТВ21 во емисијата „Клик Плус“ коментираше и за изборната кампања. Тој ги коментираше зборовите на Заев дека ...
сите 101 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска денеска на прес-конференција на Владата го презентираше Предлог-буџетот за 2021 година на ...
сите 209 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работници од Пенсилванија условени да се појават на митинг на Трамп или да не добијат плата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: