Големо невреме и поплави во Истанбул


2 копии
3 копии
2 копии

Невремето кое ја погоди Корушка во Словенија покрена свелечишта кои ги блокираа локалните патишта и железничкиот транспорт во тој крај, неколку куќи се ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Индиските власти во неделата издаде ново предупредување за можни поплави во северните делови од држават, откако ширум земјата поради монсунските дождови досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Да покажеме дека Куманово е македонски град, дека во Куманово живеат горди Македонци, дека овој град знае да се избори за она што му следува, за неговото ...
сите 490 | | | веќе видена

Бројот на новзаразени ќе се намалува, а на смртни случаи ќе се зголемува - вели доктор Харис Бабачиќ, лекар истражувач на каролинска институт во Шведска.
сите 39 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо невреме и поплави во Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: