Големо невреме и поплави во Истанбул


2 копии
3 копии
2 копии

Невремето кое ја погоди Корушка во Словенија покрена свелечишта кои ги блокираа локалните патишта и железничкиот транспорт во тој крај, неколку куќи се ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии

Индиските власти во неделата издаде ново предупредување за можни поплави во северните делови од држават, откако ширум земјата поради монсунските дождови досега ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарските медиуми повикувајќи се на информации од тамошното министерство за надворешни работи во понеделникот вечерта објавија дека специјалниот претставник ...
сите 311 | | | веќе видена

Поранешниот републикански гувернер на Калифорнија, холивудскиот актер Арнолд Шварценегер, упадот на демонстрантите во американскиот Конгрес го спореди со ...
сите 230 | | | веќе видена

Oние слики што ги видовме некако ми се вратија сликите од Собранието кај нас, изјави денеска обвинителката Вилма Русковска по судењето за настаните на „27. ...
сите 285 | | | веќе видена

Саша Барон Коен се огласи на Твитер во петокот за да ја поздрави одлуката на Твитер трајно да го суспендира профилот на американскиот претседател Доналд Трамп ...
сите 163 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Големо невреме и поплави во Истанбул

Од:
До кого (е-маил):
Порака: