Југоносталгичен туризам: Може ли комунистичката историја да се претвори во бизнис?


2 копии

Форбс Фирми, продавници, агенции и слични бизниси на Балканот истражуваат нови начини да го претворат своето комунистичко минато во профит. По распадот на ...
| | веќе видена | слични

Во далечната 1992 година, Меланија Кнавс, ги спакувала куферите, ја напуштила Словенија и заминала во најголемиот моден центар во светот за да стане успешна ...
| | веќе видена | слични

 Кога ќе слушнете за бункер, најверојатно си замислувате бетонска соба исполнета со конзервирана храна. Заканата за судниот ден можеби е исто реална како и во ...
| | веќе видена | слични

Луѓето низ целиот свет се загрижени за зголемувањето на тензиите околу нуклеарното оружје, но повеќето од нив не сфаќаат дека голем сајбер-напад може да биде ...
| | веќе видена | слични

Останато

ФДА се очекува да донесе конечна одлука во следните денови. Ако одлуката е позитивна, следната недела ќе може да почне да се вакцинираат и децата на оваа ...
сите 798 | | | веќе видена

Денеска имаме прекрасен за дружба со граѓаните, голема благодарност до мојата матична партија, благодарност до граѓаните на Кочани кои го дадоа својот глас за ...
сите 280 | | | веќе видена

Андреја Стојковски, ПРЕСПА Институт во Студио 10 рече дека оставката на Ѓорѓиев од мешовитата комисија ќе влијае на ситуацијата и сомнежот ќе остане дали и во ...
сите 199 | | | веќе видена

„Денес имаше пожар кај старите бараки на Основен Суд Скопје 1 и благодарение на брзата и навремена интервенција на противпожарната бригада, на нашите херои, се ...
сите 75 | | | веќе видена

Kандидатот за градоначалник на општина Охрид од ВМРО ДПМНЕ и коалицијата Кирил Пецаков гарантира проекти за населбите Воска, Далјан, 15 Корпус и Железничка.– ...
сите 59 | | | веќе видена

ДИК се пишмани и само по еден ден ја укина одлуката за важечки да се сметаат и ливчињата на кои нема печат од Избирачкиот одбор. Државната изборна комисија по ...
сите 216 | | | веќе видена

Вчера (26 октомври) околу 13 часот и 25 минути, на регионалниот пат Тетово-Волковија, патничко моторно возило „мерцедес“ со непознати регистарски ознаки, ...
сите 510 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Југоносталгичен туризам: Може ли комунистичката историја да се претвори во бизнис?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: