Колку долго може да стојат отворени виршли во ладилник – Откриваме колку им е рокот

Намирниците е многу важно да ги купуваме со рок, па да внимаваме и додека се во фрижидер како и колку долго ги чуваме. Отворено пакување виршли може да стои до ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Се верува дека крвната група одредува и некои карактерни особини на личноста, па во некои земји често се бара и во кратката биографија да се наведе која крвна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Рускиот претседател Владимир Путин денешните разговори со неговиот американски колега Џо Бајден ги оквалификува како „контруктивни“. Тој рече дека разговорите ...
сите 314 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 177 | | | веќе видена

Ова го изјави во ексклузивното интервју за МИА бугарскиот премиер Стефан Јанев. Јанев за МИА вели дека е потребно двете влади да седнат и прагматично да ...
сите 77 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата Љупчо Николовски и американската амбасадорка Кејт Брнз на денешната средба разговарале за Извршната наредба ...
сите 185 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 193 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колку долго може да стојат отворени виршли во ладилник – Откриваме колку им е рокот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: