Корекција на границите на Балканот закана и за Македонија


САД одлучни да го решат косовското прашање Македонските власти и претходно предупредија дека се против промена на границите на Балканот, но нерешителноста или ...
| | веќе видена | слични

Работните групи на власта и опозицијата кои треба да се договорат за измените во Законот за Јавно обвинителство со кој треба да се реши статусот на ...
| | веќе видена | слични

Партиите имаат рок до 27 август да се договорат за Законот за јавно обвинителство, бидејќи точката веќе е ставена на дневен ред во законодавниот дом. Доколку ...
| | веќе видена | слични

Американската амбасадата во Скопје вели дека е решавачки да се донесе закон за јавното обвинителство, пренесува порталот 360 степен. За соединетите држави е ...
| | веќе видена | слични

На кој начин ќе се бира наследникот на Катица Јанева, Советот на јавни обвинители ќе одлучува идната недела. Писменото известување за статусот на Јанева ...
| | веќе видена | слични

Целосно ја поддржува ме одлуката на обвинителството да ги испита сите наводи за корупција и да ги гони како оправдани, велат од американската амбасада. Оттаму ...
| | веќе видена | слични

„Секој за кој се тврди дека ја злоупотребил довербата на јавноста мора да одговара“, се вели во коментарот како одговор на американската амбасада во Скопје на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Фијаското на самитот во Брисел е „втор Букурешт“ за земјата, дури и поопасен од првиот. Во 2008 година имавме јасна насока каде е излезот, овојпат, никој не ...
сите 1296 | | | веќе видена

#ЗЗаминува Заев си заминува, ова му се последните недели/месеци на премиерското столче. Со него си заминуваат и Рашковски, Кики и Фрики, Курто Дудуш, тандемот ...
сите 465 | | | веќе видена

Одлуката без одлука во Брисел предизвика ексресно решение во Скопје. Брзи предвремени избори. Аналитичарот Алберт Муслиу вели дека емоциите и изборите не смеат ...
сите 457 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, вели дека очекува утре на лидерската средба да биде постигнат договор за предвремени парламентарни избори, ако ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Корекција на границите на Балканот закана и за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: