Протести во Зимбабве: 80 демонстранти приведени, седуммина повредени


4 копии

Француската полиција употреби водени топови против 400 демонстранти кои протестираа против средбата на врвот на Г7 во Биариц. Полицијата ги затвори и патиштата ...
| | веќе видена | слични

Полицијата употреби водени топови и солзавец за да ги растера демонстрантите близу францускиот град Биариц каде лидерите на седумте најмоќни држави во светот ...
| | веќе видена | слични

Полицијата накусо соопшти дека Ченг е ослободен како што било предвидено и дека нефговите права се заштитени согласно законот.  Семејството на Ченг подоцна ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Полицијата во Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера антивладините демонстранти на источната страна на полуостровот Ковлун.Тие маршираа низ улиците ...
| | веќе видена | слични

Во Хонгконг денеска е забележана нова жестока пресметка меѓу демонстрантите и полицијата, во која има и многу повредени. Околу десетици илјади демонстранти се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Полицијата на Хонг Конг употреби солзавец за да ги растера демонстрантите , кои протестираа на источната страна на остгровот Ковлун. По десет дена , полицијата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Демонстрантите кои со недели протестираат во Хонг Конг се собраа на улиците држејќи се за раце. Tие формираа човечки синџир како на протестот против советското ...
| | веќе видена | слични

Илјадници демонстранти во Хонг Конг низ улиците на градот направија жив ѕид долг 50 километри, во чест на 30 годишнината од „Балтичкиот пат”. Пред 30 години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски смета дека фактите оти македонскиот народ ја остварил својата сувереност во АВНОЈ-ска Југославија, оти АСНОМ е ...
сите 181 | | | веќе видена

Бугарија треба да даде согласност за почетокот на преговорите со Македонија, откако ќе бидат признати објективните историски факти и откако процесот на ...
сите 568 | | | веќе видена

Стефано Чечи голем дел од својот живот мина во потесното друштво на Диего Армандо Марадона, односно беше човек од доверба на легендарниот аргентински фудбалски ...
сите 310 | | | веќе видена

Денеска сме тука во Куманово заедно со општинскиот комитет од Куманово, но се разбира и со многу граѓани што дојдоа денеска да ни укажат дека ова е град хероj, ...
сите 236 | | | веќе видена

Британскиот министер за локални заедници, Роберт Џенрик, изјави дека нема причина за загриженост поради податоците за ефективноста на потенцијалната вакцина од ...
сите 176 | | | веќе видена

Висок претставник на регулаторот за здравство во Канада најави дека земјата најверојатно ќе ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ во декември, во исто ...
сите 174 | | | веќе видена

Нема елементарни работи, кревети и кислород и никој не сноси одговорност, вели Христијан Мицкоски, лидерот на најголемата опозициска партија ВМРО ДПМНЕ. ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протести во Зимбабве: 80 демонстранти приведени, седуммина повредени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: