Хуманитарна „Трка на радоста“ во Битола и Скопје на 1ви септември


5 копии

Повеќе стотици дечиња од Битола и од Скопје ќе ја започнат новата учебна година со хуманитарната „Трка на радоста“, што ќе се одржи на 1 септември (недела) во ...
| | веќе видена | слични

Од понеделник (26 август) во Гостивар ќе започне хуманитарна акција за донирање на училишен прибор за првачиња од социјално загрозени семејства. Кутии за ...
| | веќе видена | слични

Во пресрет на новата учебна година активистката Рита Бехадини од Тетово започна хуманитарна акција за собирање училишни материјали за децата чии семејствата ...
| | веќе видена | слични

Под мотото „Секое дете треба да се радува на 1ви септември!“, здружението „Проект Среќа“ и оваа година организира акција за собирање донации за набавка на ...
| | веќе видена | слични

Досега луѓето донирале 100-тина ранци и прибор во оваа хуманитарна акција под мотото „Овој септември, со полн ранец на училиште“.Инспирирана од слична акција ...
| | веќе видена | слични

Нејзиното мото е „Овој септември, со полн ранец на училиште!" – На десет локации во Тетово има поставено кутуии каде луѓето можат да донираат училишни ...
| | веќе видена | слични

Херој без наметка деновиве е Рита Бехадини, студентка и активистка од Тетово, која самоиницијативно започна хуманитарна акција за собирање на училишни ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 22. август 2019 (ОХРИДПРЕС) – Во саботата, на 17-ти август 2019 година, во рамките на акцијата „Даруваме радост на првачињата“, беше организирана ...
| | веќе видена | слични

„Периодов децата и нивните родители се растрчани по книжарници и се подготвуваат за почетокот на учебната година“, објаснува Рита Бехадини, студентка и ...
| | веќе видена | слични

Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ го одбележа денот на хуманоста низ градовите во Македонија. Со разни хуманитарни акции, тие помогнаа на многу сограѓани. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот македонски премиер, Љупчо Георгиевски вечерва во интервју на Тв 24 кажа дека нашиот пат кон Европската Унија ќе биде малку подолг, но важно е да ...
сите 646 | | | веќе видена

Oткако поранешната обвинителка од СЈО, Катица Јанева од Шутка беше однесена во домашен притвор во станот на нејзинот син, на Фејсбук со коментар се јави ...
сите 352 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска, во рамките на конгресот на Европската народна партија во Загреб, се сретна со премиерот на Бугарија, ...
сите 261 | | | веќе видена

Од УПОЗ потсетуваат дека бараат враќање на парите од штрајкот во 2016 година, итна измена на Законот за судска служба со која поинаку ќе се определи позицијата ...
сите 137 | | | веќе видена

Првата тура повратни пари од данокот за додадена вредност кај граѓаните кои скенираа фискални сметки во рамки на проектот „Мој ДДВ“, во вкупен износ од 3 ...
сите 53 | | | веќе видена

Македонија квалификациите за ЕВРО 2020 во групата Г ги заврши на третото место со освоени 14 бодови.Имавме четири победи, две ремија и четири порази. ...
сите 349 | | | веќе видена

Новиот формат на Дејвис купот дебитира неделава во Мадрид и тоа во организација на компанијата „Космос“ зад која стои фудбалерот на Барселона, Жерард Пике. На ...
сите 179 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ денеска и утре е во посета на Загреб каде во рамки на самитот на Европската Народна Партија во Загреб ќе оствари повеќе билатерални ...
сите 178 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Хуманитарна „Трка на радоста“ во Битола и Скопје на 1ви септември

Од:
До кого (е-маил):
Порака: