Цивил МК: СЕМИНАР НА ЦИВИЛ ЗА ТРАНСПАРЕНТНОСТА, ОДГОВОРНОСТА И РАЗОЧАРУВАЊАТА

На отворени сесии за јавноста, како специјални гости на семинарот беа поканети и говореа претседателката на Државната комисија за спречување на корупција ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ивановска, Претседателка на ДКСК, за транспарентноста и одговорноста во борбата против корупцијата (1 дел) ПРОЧИТАЈТЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ, КОМЕНТИРАЈТЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ѝ ги приближиме на јавноста фактите, лишени од шумот на лажните вести и пропагандата, одлучивме да објавиме хронологија на настаните поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Овојпат, се работи за тврдење на Курир дека: „Карактеристично во новото уверение е тоа што не постои македонско државјанство…“ и тоа веднаш под фотографијата ...
| | веќе видена | слични

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со тенко мнозинство обезбедено со вртоглави политички акробации, со недавање на мандатот со месеци, со терористички напад и обиди за ...
| | веќе видена | слични

Сите заинтересирани граѓанки и граѓани, кои сакаат да ги споделат своите размислувања за зелените вредности, социјалната правда и антинационализмот и имаат ...
| | веќе видена | слични

На инфо-штадот граѓанките и граѓаните на Скопје се информираа за целите на овој проект. Тимот на ЦИВИЛ со нив зборуваше за социјалната правда, зелените ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ со својата презентација на остварени и неостварени ветувања и реформи, со фокус на политичката одговорност, предизвика огромен интерес кај учесниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Финска нуди компромис за отворање на преговорите со Македонија. Нашата земја да добие датум за почеток на преговори, а во исто време Европската Унија да ја ...
сите 459 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата, задолжен за европски прашања, Бујар Османи учествуваше на шестата седница на Националниот совет за евроинтеграции, на тема „ ...
сите 260 | | | веќе видена

Поранешниот заменик генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ и еден од предводниците на внатрепартиската иницијатива за реформи, Петар Богојески, вели дека актуелниот ...
сите 57 | | | веќе видена

Во Македонија да царува основаната перцепција за злоупотреба на моќта од политичка функција. Вршењето на јавна функција на политичари додека истовремено се ...
сите 206 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска оцени дека објавениот аудио разговор на социјалната мрежа „Фејсбук“ на министерката за одбрана Радмила Шекеринска со поранешниот ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: СЕМИНАР НА ЦИВИЛ ЗА ТРАНСПАРЕНТНОСТА, ОДГОВОРНОСТА И РАЗОЧАРУВАЊАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: