Цивил МК: СЕМИНАР НА ЦИВИЛ ЗА ТРАНСПАРЕНТНОСТА, ОДГОВОРНОСТА И РАЗОЧАРУВАЊАТА

На отворени сесии за јавноста, како специјални гости на семинарот беа поканети и говореа претседателката на Државната комисија за спречување на корупција ...
| | веќе видена | слични

Билјана Ивановска, Претседателка на ДКСК, за транспарентноста и одговорноста во борбата против корупцијата (1 дел) ПРОЧИТАЈТЕ, ПОГЛЕДАЈТЕ, КОМЕНТИРАЈТЕ, ...
| | веќе видена | слични

Во обид да ѝ ги приближиме на јавноста фактите, лишени од шумот на лажните вести и пропагандата, одлучивме да објавиме хронологија на настаните поврзани со ...
| | веќе видена | слични

Овојпат, се работи за тврдење на Курир дека: „Карактеристично во новото уверение е тоа што не постои македонско државјанство…“ и тоа веднаш под фотографијата ...
| | веќе видена | слични

пишува: ЏАБИР ДЕРАЛА Со тенко мнозинство обезбедено со вртоглави политички акробации, со недавање на мандатот со месеци, со терористички напад и обиди за ...
| | веќе видена | слични

Сите заинтересирани граѓанки и граѓани, кои сакаат да ги споделат своите размислувања за зелените вредности, социјалната правда и антинационализмот и имаат ...
| | веќе видена | слични

На инфо-штадот граѓанките и граѓаните на Скопје се информираа за целите на овој проект. Тимот на ЦИВИЛ со нив зборуваше за социјалната правда, зелените ...
| | веќе видена | слични

Јовановиќ со својата презентација на остварени и неостварени ветувања и реформи, со фокус на политичката одговорност, предизвика огромен интерес кај учесниците ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ние го славиме Илинден и ги славиме Илинденците заради идејата за која се бореле, автономна македонска држава, а не како биле запишани во книгата на родени. ...
сите 140 | | | веќе видена

Врховниот суд треба деновиве да ја потврди пресудата за затворска казна за поранешната министерка Гордана Јанкулоска со тоа што ќе испрати образложение до ...
сите 132 | | | веќе видена

Работиме на финализирање на преговарачката рамка, со цел да ја усвоиме и да ја одржиме првата меѓувладина конференција за време на претседавањето со Советот на ...
сите 351 | | | веќе видена

Не можеме да влијаеме на одлуките на норвешките власти, но треба да забележиме дека секоја влада обезбедува исклучок за спортските тимови. Ние сме на позиција ...
сите 151 | | | веќе видена

Лекарската комора на Република Северна Македонија најостро го осудува инцидентот што се случи викендов на Клиниката за токсикологија кога пациент физички го ...
сите 60 | | | веќе видена

Дваесет и три годишно момче од Свети Николе е најмладиот пациент кој што изминативе 24 часа ја изгуби битката со коронавирусот. Освен него уште шест пациенти ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: СЕМИНАР НА ЦИВИЛ ЗА ТРАНСПАРЕНТНОСТА, ОДГОВОРНОСТА И РАЗОЧАРУВАЊАТА

Од:
До кого (е-маил):
Порака: