Мицкоски: „Рекет“ не е можен без знаење на Заев


12 копии

Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот „Реке“ се повеќе се затега. Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот РЕКЕТ кои ...
| | веќе видена | слични

Обрачот околу Зоран Заев и СДСМ околу случајот „Рекет“ се повеќе се затега, рече на денешната прес-конференција Димче Арсовски, портпарол на ВМРО-ДПМНЕ. Според ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ништо не се менува во ВМРО-ДПМНЕ, партијата симбол на криминалот и коруптивното владеење. Во белиот дворец продолжуваат со ширење на лажни вести и невистини, ...
| | веќе видена | слични

Од опозициската ВМРО ДПМНЕ, коментирајќи го објавнениот документ во некои портали за наводниот исказ на Орце Камчев во Обвинителството за случајот „Рекет“, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Информациите за записникот и исказот на оштетениот во случајот „Рекет“ кои што излегоа во медиумите вчера, а се потврдени од Јавното обвинителство, ги отворија ...
| | веќе видена | слични

Очајот на Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ кулминира со панични соопштенија по нотите на Груевски. Мицкоски е ист како Груевски, ја одобрува и продолжува ...
| | веќе видена | слични

На денешната прес конференција, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Димитар Арсовски подвлече дека „обрачот околу Зоран Заев и СДСМ се затега околу случајот Рекет се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

За 20 минути се договорија дека нема договор. Ова е исходот од денешната средба на работните групи на власта и опозицијата за Законот за ЈО во законодавниот ...
сите 345 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: „Рекет“ не е можен без знаење на Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: