Огромен застој на царинските терминали и царинските испостави!


2 копии

Царинската управа од 07.2019 година го воведе новиот систем за обработка на царински декларации и акцизни документи кој по кажување на увозниците, извозниците, ...
| | веќе видена | слични

Поголем број од луѓето, јаболката, лубениците и другото овошје не го доживуваат како храна. За нив тоа е како вода со витамини. Во меѓувреме со таквата “вода“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Неодамна читав текст за зрнестото овошје и неговите бенефити за здравјето“, пишува руската докторка Зухра Павлова. „Глобализацијата ни овозможи постојано да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Катица Јанева која до неодамна беше на чело на институцијата која требаше да гони функционери за висока корупција останува во Шутка. Ова станува јасно од ...
сите 178 | | | веќе видена

Борбата против криминалот, високата корупција мора да продолжи и ние навистина конечно мораме да имаме решение, со кое сите ресурси ќе бидат ставени во ...
сите 261 | | | веќе видена

Жените родени во овој знак можат да заведат кој и да посакаат, додека мажите важат за најснаодливи во кревет. Се разбира, станува збор за Биковите, кои општо ...
сите 200 | | | веќе видена

„Ставот на СДСМ и програмска определба на СДСМ е една изборна единица и отворени листи. Знаете дека мораме да разговараме, дискутираме и да дебатираме и со ...
сите 271 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Огромен застој на царинските терминали и царинските испостави!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: