Истражување во Германија: Една третина од вработените бадијала работат прекувремено

4 копии

Третина од вработените во Германија работат прекувремено повеќе од една година за време на нивните работни кариери. Денес, во просек, три часа неделно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Истражување на околу 1.000 американци покажало дека 45% од испитаниците ја носат истата долна облека два дена по ред, а уште пошокантно е фактот дека дури 13% ...
| | веќе видена | слични

Наједноставниот одговор е да се обидете да ги избегнувате, по секоја цена, ситуациите во кои само губите време. Образовниот консултант Вејн К. Џонсон ...
| | веќе видена | слични

Стравот од губењето на работното место, како и дека нема да преживеат од месец до месец, натера голем број луѓе да се насочат кон економијата на краткотрајните ...
| | веќе видена | слични

 Што ни одзема најмногу време? Во просек, 5 минути дневно трошиме на чекања во редица и уште толку на караници. А времето си тече и едно е сигурно – не можеме ...
| | веќе видена | слични

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 300 | | | веќе видена

Рускиот амбасадор во Вашингтон, кој беше вратен во неговата земја на консултации во март, денеска отпатува во САД, во согласност со неодамнешниот договор меѓу ...
сите 246 | | | веќе видена

Полицијата за шест часа казни 66 возачи за брзо возење на автопатот Скопје-Велес и скопската обиколница, соопшти Министерството за внатрешни работи.„Денеска од ...
сите 302 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражување во Германија: Една третина од вработените бадијала работат прекувремено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: