Шекеринска: Секој што бил вмешан и што овозможил ваков криминал ќе сноси одговорност


Околу барањето на претседателот Стево Пендаровски за политичка одговорност, вицепремиерката смета дека Владата не е единствена што има политичка одговорност ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владеењето на правото и неселективната борба против корупцијата се услов без кој нема прогрес на европскиот пат. Случајот „Рекет“ е тест за институциите токму ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Почитуван вицепремиер за евроинтеграции, со целиот ваш медиумски ентузијазам да зборувате за случајот „Рекет“ или евроинтеграција, случајот за кој вие сте ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од партијата Алијанса за Албанците го запрашаа вицепремиерот Бујар Османи зошто во ДУИ се заштитени како „бели мечки“. „Почитуван вицепремиер за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Целосна поддршка на правосудните органи за брза, ефикасна и транспарентна постапка за расветлување на случајот „Рекет“, побара на денешната прес-конференција ...
| | веќе видена | слични

Додека ЕУ констинуирано укажува на потребата од реформи во правосудството, случајот Рекет ги става на тест македонските институции. Шефицата на Специјалното ...
| | веќе видена | слични

Повикувам на брза и транспарентна постапка за да се врати довербата во правото, порача вицепремиерот задолжен за европски прашања Бујар Османи на прес ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Адвокатот Сашо Дуковски обвини за преседан и рече дека на распитот на Јовановски му било дадено решение за завршување на истрагата без да даде исказ Бојан ...
сите 335 | | | веќе видена

Со овластување на државниот јавен обвинител Љубомир Јовески, обвинителката Лиле Стефанова и понатаму останува надлежна за предметите што го водеше СЈО, ...
сите 362 | | | веќе видена

За 20 минути се договорија дека нема договор. Ова е исходот од денешната средба на работните групи на власта и опозицијата за Законот за ЈО во законодавниот ...
сите 351 | | | веќе видена

Во Јавното обвинителство за организиран криминал и корупција на распит повторно се повикани осомничените за случајот „Рекет“ Бојан Јовановски – Боки 13 и ...
сите 271 | | | веќе видена

 Сите Швеѓани се восхитуваат на ABBA, Германците никогаш не доцнат, а во Куба се возат само ретро автомобили – верувате ли и вие во овие стереотипи за ...
сите 3 | | | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рoхани изјави дека кампањата за „максимален притисок“ од страна на администрацијата на Трамп не успеала и дека санкциите воведени ...
сите 400 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шекеринска: Секој што бил вмешан и што овозможил ваков криминал ќе сноси одговорност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: