ФОКУС НА ДЕНОТ: Teнзии во СЈО, поставени табли на дел од спомениците на плоштадот во Скопје

Сочно опцув и тргнав во нејзината канцеларија за да видам зошто како обвинители кои 4 години се бориме за СЈО сега по нејзина наредба треба да бидеме ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Завршена е постапката за пописот на привремено одземените предмети од осомничениот Бојан Јовановски Боки 13-ка во случајот „Рекет“ што вчера ја правеше Јавното ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Едно од лицата, 44-годишен прилепчанец, е лишен од слобода. Останатите двајца, на возраст од 23 и 18 години, се уште се недостапни за органите на прогонот. ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе наредба за спроведување истражна постапка против три лица од Прилеп осомничени за кривичното дело – насилство од ...
| | веќе видена | слични
19 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје донесе решение за отфрлање на иницијативата за кривично гонење поднесена од Државната комисија ...
| | веќе видена | слични
3 копии

ОЈО информира дека е решение за отфрлање на иницијативата за кривично гонење поднесена од Државната комисија за спречување на корупцијата, со образложение дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Одложувањето на почетокот на преговорите за пристапување на Северна Македонија во Европската унија ќе ја влоши и дестабилизира ситуацијата во регионот, изјави ...
сите 288 | | | веќе видена

Елиф Елмас полека прераснува во лидер на македонската фудбалска репрезентација заедно со неуништливиот Горан Пандев, а добрите настапи кои ги имаше во ...
сите 165 | | | веќе видена

Министерката за одбрана Радмила Шекеринска денеска ги повика сите институции што се занимаваат со избори да гласаат согласно законите и принципиелно, ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФОКУС НА ДЕНОТ: Teнзии во СЈО, поставени табли на дел од спомениците на плоштадот во Скопје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: