Цивил МК: Еден од организаторите остварувал контакти и средби со обвинетиот полициски службеник од кој добивал известувања за поставеноста на полициски ...

Еден од организаторите остварувал контакти и средби со обвинетиот полициски службеник од кој добивал известувања за поставеноста на полициски патроли, контроли ...
| | веќе видена | слични

Уморни и со сериозни повреди, девет млади момчиња од Пакистан преку Велес, заминаа кон нивната крајна дестинација, Италија Девет млади момчиња од Пакистан, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

По сеопфатна истражна постапка што Основното јавно oбвинитeлство за гонење на организиран кpиминал и кopyпција ја спроведува од февруари годинава против 21 ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција покрена обвинение за 19 лица лица кои се товарат за „Организирање на група и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 573 | | | веќе видена

По се изгледа во јуни ќе има уште еден самит на ЕУ на кој ќе нема датум за почетокот на преговори за Македонија, а со тоа нема ни за Албанија која е во пакет ...
сите 411 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цивил МК: Еден од организаторите остварувал контакти и средби со обвинетиот полициски службеник од кој добивал известувања за поставеноста на полициски ...

Од:
До кого (е-маил):
Порака: