Џастин го покажал вистинското лице: Се покажува како либерална икона и политичар од народот, а го уценува државниот обвинител


Канадскиот премиер Џастин Трудо вршел притисок на поранешниот државен обвинител да ја сопре истрагата против големата корпорација SNC-Lavalin, соопштил ...
| | веќе видена | слични

Останато

Истото обвинителство, со нов обвинител за организиран криминал и корупција кој може да е и професор, е одговорот на ВМРО-ДПМНЕ до владиниот тим за предлогот за ...
сите 766 | | | веќе видена

Полицијата поднесе кривична пријава против 31-годишниот С.М. од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „напад врз службено лице при ...
сите 176 | | | веќе видена

Честите замерки на голманот на Вардар Филип Гачевски кон селекторот на македонската репрезентација Игор Ангеловски се главна тема во словенечките медиуми. Ова ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џастин го покажал вистинското лице: Се покажува како либерална икона и политичар од народот, а го уценува државниот обвинител

Од:
До кого (е-маил):
Порака: