Суд во Рим одобри закотвување на бродот Опен армс во Италија


4 копии

На бродот “Ошн Вајкинг“, лоциран меѓу Малта и Италија, се уште се заглавени 356 мигранти, од кои 103 деца, во исчекување на дозвола за вкотвување. Неколку часа ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пет држави од ЕУ ќе ги прифатат мигрантите од хуманитарниот брод „Опен Армс”, кој беше заглавен во водите во близина на италијанскиот остров Лампедуза, изјави ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Обвинителството во италијанскиот град Агриџенто нареди запленување на бродот „Опен армс“ што е усидрен во близина на островот Лампедуза, како и моментална ...
| | веќе видена | слични
9 копии
4 копии

Уште еден мигрант е спасен откако скокнал во море од бродот „Опен Армс“ во близина на Италија, која веќе 19 дена не му дозволува на шпанскиот хуманитарен брод ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Неколку мигранти, кои повеќе од две седмици се наоѓаат на спасувачки брод во близина на италијанскиот брег, вчера скокнале во морето со намера да допливаат до ...
| | веќе видена | слични

Очајните мигранти кои две недели на бродот за спасување чекаат дозвола да влезат во Италија, скокнаа во морето и пливаа на брегот, објави „Скај њуз“.„Скај њуз“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Општинскиот Оперативен штаб на Дебар, денеска достави барање до Главниот кризен штаб за справување со пандемијата од Ковид-19, во градот да се испратат еден ...
сите 481 | | | веќе видена

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 156 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 141 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 202 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Суд во Рим одобри закотвување на бродот Опен армс во Италија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: