Фрапар: Нема разлика меѓу женскиот и машкиот фудбал,правилата се исти


Вечерва ќе бидеме сведоци на историски настан. За прв пат во историјата на фудбалот, една жена ќе биде судија на едно големо европско финале за мажи. Ова ќе ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Веројатно на светот не постои поскромен фудбалер од Нголо Канте. Канте е познат како голем работник и на моменти делува како да неможе да за замори, а тивкиот ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул успеа да го победи Саутемптон, а фаворитот не погреши на Ст. Мери и покрај големата грешка на голманот Адриан кој го честеше гол противничкиот тим. По ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул не одигра брилијантно на денешното гостување на „Ст. Мери“ кај Саутемптон, а тоа донекаде и можеше да се очекува ако се знае дека тимот на Јирген Клоп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул денеска го игра мечот од второто коло во Премиерлигата. Европскиот шампион на стадионот „Сент Мери“ му гостува на Саутемптон, а на голот на „црвените“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 156 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 264 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Нема пораст на процентот на хоспитализирани пациенти со Ковид-19 во земјата.Како што истакна денеска министерот за здравство, Венко Филипче, на утринскиот ...
сите 141 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фрапар: Нема разлика меѓу женскиот и машкиот фудбал,правилата се исти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: