Данската Влада ќе ја засилува контролата на границата со Шведска


6 копии

Данската Влада размислува да ја засили контролата на границата со Шведска откако двајца Швеѓани минатата недела изведоа бомбашки напад врз владина агенција во ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Братот на лидерот на авганистанските талибанци, Хаибатула Ахунџада, е едeн од најмалку петмината загинати во џамија во Кета, југозападен Пакистан, пренесува ...
| | веќе видена | слични
3 копии
2 копии
3 копии

Најмалку четири лица загинаа денес, а 20 се повредени во силната експлозија што одекна за време на молитвата во џамија во Кати, југозападен Пакистан. Шефот на ...
| | веќе видена | слични

По експлозијата на цистерна со гориво, за време на викендот, во источна Танзанија, до денеска загинаа најмалку 85 лица, соопштија регионалните власти. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии
5 копии
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Данската Влада ќе ја засилува контролата на границата со Шведска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: