Македонија поразена од Португалија во осминафиналето на СП


Ракометната репрезентација на Македонија до 19 години претрпе пораз од Португалија во осминафиналето на Светското првенство (29-25). „Црвено-жолтите“ вечерва ...
| | веќе видена | слични

Ракометните кадетски репрезентации на Германија и Египет ќе играат во утрешното финале на Светското првенство кое изминатите две недели се одржуваше во Скопје. ...
| | веќе видена | слични

Овие две репрезентации во блиска иднина ќе бидат меѓу водечките во светски рамки, откако обезбедија пласман во завршниците на СП, во кадетска и во јуниорска ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со претседателот на Светската ракометна федерација (ИХФ) Хасан Мустафа, кој беше придружуван од Живко Мукаетов, ...
| | веќе видена | слични

На средбата, премиерот Заев ги поздравил сите напори и вложувања што ги прави Ракометната федерација и потенцирал оти токму затоа ракометот е спорт „број еден" ...
| | веќе видена | слични

Македонските ракометари синоќа разигруваа за пласман од 9-та до 16-та позиција, каде што за противник повторно ја имаа Аргентина, од која во фазата по групи, ...
| | веќе видена | слични

Репрезентацијата на Португалија останува најпријатното изенадување на Светското ракометно првенство за кадети кое се одржува во Скопје. Португалците обезбедија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Македонија поразена од Португалија во осминафиналето на СП

Од:
До кого (е-маил):
Порака: