Рускоска се врати од одмор, продолжува истрагата за „Рекет“ – нема да има одговори пред камера


Обвинителката Вилма Рускоска се врати од годишен одмор, продолжува една од најголемите истраги покренати од ОЈО насловена како „Рекет.“ Од обвинителството за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ бара наследникот на специјалната обивнителка Каитца Јанева да биде избран преку процедурите од Законот за специјално обвинителство, а ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Денеска или најдоцна утре Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција писмено ќе го извести Советот на јавни обвинители за сите досега ...
| | веќе видена | слични

Меѓу нив и вчерашното приведување и притворање на специјалната обвинителка Катица Јанева. По барање на Советот Обвинителството за гонење на организиран ...
| | веќе видена | слични

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во текот на денешниот ден или утре наутро до Советот на јавни обвинители ќе достави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Не сум имал никакви тајни договори со Сашо Мијалков, изјави вечерва во Само интервју на Канал 5 лидерот на СДСМ за дел од бомбите кои во предизборниот период ...
сите 124 | | | веќе видена

Мандатар ќе биде оној кој ќе добие најмногу гласови, или во превод- оној за кого ќе се определат граѓаните, а не партиите. На само неколку дена пред финалната ...
сите 203 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Заспиј ако можеш на телевизија Алфа, потенцираше дека со доаѓање на владата ...
сите 292 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. ...
сите 228 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека ако ја добијат довербата на следните избори, ќе ја намалат администрацијата за 20 отсто. „Никој нема да изгуби работно ...
сите 68 | | | веќе видена

На само неколку дена пред изборите закажани за 15 јули, добро познатите руски пранкстери, Владимир Кузнецов (Вован) и Алексеј Стојларов (Лексус), објавија ...
сите 67 | | | веќе видена

Косовската влада воведе задолжителен негативен тест при влез во земјата за граѓаните од Македонија, Црна Гора и од Босна и Херцеговина. Тестот е со цел да се ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рускоска се врати од одмор, продолжува истрагата за „Рекет“ – нема да има одговори пред камера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: