Научниците докажаа : Јадењето црвено месо го зголемува ризикот од рак на дојките

Со студијата , објавена во стручното списание International Journal of Cancer, научниците сакале да ја откријат поврзаноста меѓу конзумирањето црвено месо и ...
| | веќе видена | слични

Само 10 минути дружење дневно со своето милениче – маче или куче може значително да го намали стресот, односно хормонот што го предизвикува, покажа истражување ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Умереното консумирање темно чоколадо значително го намалува ризикот од депресија, покажува ново британско истражување . Експерти од Универзитетот во Лондон ...
| | веќе видена | слични

Останато

Конститутивната седница на новиот парламентарен состав ќе се одржи утре напладне под посебни протоколи поради коронавирусот во салата под Големата купола ...
сите 213 | | | веќе видена

Нови 200 случаи на КОВИД-19, 15 оздравени и четири починати лица, е билансот што го регистрира вчера Министерството за здравство. Според податоците, по Скопје, ...
сите 447 | | | веќе видена

Пазарот на електрична енергија е либерализиран за сите потрошувачи, вклучувајќи ги и домаќинствата, соопшти ЕСМ. Како што наведуваат од компанијата во ...
сите 237 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 141 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери се уште не испратил до претседателот на државата Стево Пендаровски известување дека Собранието е ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научниците докажаа : Јадењето црвено месо го зголемува ризикот од рак на дојките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: