СДСМ: #СДСМ е со граѓаните!

Членката на ЦО на СДСМ, Сања Лукаревска придружувана од претседателот на СДММ Дарко Каевски, претседалката на ОО на СДСМ, Струга Соња Стојкоска и други членови ...
| | веќе видена | слични

Разговаравме за актуелни теми од интерес на граѓаните, теренските активности и новиот начин на делување. Продолжуваме и во периодот пред нас со посети на села ...
| | веќе видена | слични

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски придружуван од членот на ИО Петре Шилегов и членот на ЦО Стефан Богоев денеска учествуваа на маалска средба во ...
| | веќе видена | слични

Се разговара за здравствените мерки со цел подобра здравствена заштита за сите граѓани, како и подобри услови за работа на медицинскиот персонал. Филипче ...
| | веќе видена | слични

Платите растат во континуитет, најавуваме и нови зголемувања, концептот парите кај граѓаните дава резултат, изјави министерот и член на ЦО на СДСМ, Дамјан ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членот на ЦО на СДСМ Дамјан Манчевски, придружуван од градоначалникот на Македонски Брод, Живко Силјаноски и претседателот на ОО СДСМ Македонски Брод, Синиша ...
| | веќе видена | слични

Макрадули разговараше со жителите за последните измени на Законот за виното, за реализација на мерката зелена нафта и за последните одлуки на денешната седница ...
| | веќе видена | слични

Денеска ги посетивме Карпош, Сопиште, Могила, Македонска Каменица, Македонски Брод и Тимјаник. СДСМ останува да биде на страната на интересите на граѓаните и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 334 | | | веќе видена

Со радост му соопштуваме на верниот народ дека од 23 до 24 мај 2022 година, во посета на Македонската Православна Црква – Охридска Архиепископија ќе престојува ...
сите 481 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 573 | | | веќе видена

Претставникот на Движењето БЕСА, Абдуш Демири, во вечерашното гостување во емисијата „Патот кон“ на Алсат, рече дека најлоша партија од албанскиот блок во ...
сите 214 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: #СДСМ е со граѓаните!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: