Џонсон повторно се извлече пред судот: Одбиена е жалба на одлуката да не му се суди поради наводнотолажењето за Брегзит


Високиот суд на Велика Британија го отфрли барањето на бизнисменот, Маркус Бол, да се жали до Врховниот суд на одлуката да не му се суди на премиерот Борис ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Миграцијата во Велика Британија до крајот на март годинава била најниска од 2013 година, а голем дел од овој пад се должи на намелениот број на мигранти кои ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател, Емануел Макрон, непопустливо му порача на британскиот премиер, Борис Џонсон, дека нема доволно време да се преговара за нов договор за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон бил непопустлив пред британскиот премиер Борис Џонсонм во четвртокот и му кажал дека нема доволно време да се преговара ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 203 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Џонсон повторно се извлече пред судот: Одбиена е жалба на одлуката да не му се суди поради наводнотолажењето за Брегзит

Од:
До кого (е-маил):
Порака: