Почетни состави: Клоп со Окслејд-Чемберлејн од првата минута, Лампард тргнува со Пулишиќ и Жиру (ФОТО)


Клоп со промени во дефанзивната линија во споредба со последниот одигран меч на Ливерпул, кај Челси пак бележиме далеку поискусен и посигурен почетен состав од ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул успеа да го победи Саутемптон, а фаворитот не погреши на Ст. Мери и покрај големата грешка на голманот Адриан кој го честеше гол противничкиот тим. По ...
| | веќе видена | слични

Ливерпул не одигра брилијантно на денешното гостување на „Ст. Мери“ кај Саутемптон, а тоа донекаде и можеше да се очекува ако се знае дека тимот на Јирген Клоп ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ливерпул денеска го игра мечот од второто коло во Премиерлигата. Европскиот шампион на стадионот „Сент Мери“ му гостува на Саутемптон, а на голот на „црвените“ ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Челси во средата во Истанбул го загуби Суперкуп мечот од Ливерпул на пенали откако Тами Абрахам не го реализираше петтиот пенал за својот тим. Изминатите два ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот голман Адриан се претвори во херој во Суперкуп пресметката меѓу Ливерпул и Челси, бидејќи човекот кој само до пред 20 дена беше без работа, истапи по ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп најверојатно за утрешниот натпревар нема да може да смета на голманот кој дојде во тимот пред една недела, Адријан. Адријан ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 197 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Почетни состави: Клоп со Окслејд-Чемберлејн од првата минута, Лампард тргнува со Пулишиќ и Жиру (ФОТО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: