Бруклин нетс добива нов газда

3 копии

Екипата на Бруклин нетс од денеска има нов сопственик , исто како и арената во која ги игра своите натпревари Барклејс центарот. Досегашниот сопственик Михаил ...
| | веќе видена | слични

Бруклин го промени сопственикот пред стартот на новата НБА сезона. Мнозинскиот удел сега ќе биде во рацете на тајванскиот бизнисмен Џозеф Тсаи кој досега имаше ...
| | веќе видена | слични

Кога во 2010 година рускиот милијардер Михаил Прохоров го купи кошаркарскиот НБА тим Њу Џерски Нетс и веднаш потоа ги пресели во Бруклин, вети дека ќе се ожени ...
| | веќе видена | слични

Франшизата на Бруклин нетс до крајот на неделата ќе има нов сопственик. Кошаркарскиот клуб од НБА лигата ќе заврши кај тајванско-канадскиот бизнисмен, Џозеф ...
| | веќе видена | слични

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бруклин нетс добива нов газда

Од:
До кого (е-маил):
Порака: