Спортскиот директор на Јувентус најави заминување на неколку играчи и ја прокоментира ситуацијата на Дибала и Икарди


Фабио Паратичи ги потврди изјавите на Маурицио Сари од пред некој ден и рече дека составот на „старата дама“ мора да биде скратен, тој исто така призна дека се ...
| | веќе видена | слични

Кариерата на Ренато Санчес, некогаш најдобриот млад фудбалер не го доби очекуваниот правец по неговиот трансфер од Бенфика во Баерн Минхен. Младиот Португалец ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Чилеанскиот фудбалер Артуро Видал и ова лето е мета на шпекулации дека ќе ја напушти Барселона. Видал во Барселона пристигна минатото лето од Баерн и сите беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 309 | | | веќе видена

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 268 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 107 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спортскиот директор на Јувентус најави заминување на неколку играчи и ја прокоментира ситуацијата на Дибала и Икарди

Од:
До кого (е-маил):
Порака: