Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

18 копии

На 10 август 2019 година, во Скопје, Македонија се одржи 29. Генерално Собрание на Светскиот Македонски Конгрес (СМК). На 29. Генерално Собрание донесе ...
| | веќе видена | слични

Пишува Тодор ПЕТРОВ Владата стави табли на спомениците на Александар Трети Македонски, Филип Врори Македонски и Олимпија во Македонија, дека се “дел од ...
| | веќе видена | слични

ЧЕСТИТКИ ЗА ДЕНОТ НА АРМИЈАТА НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА! 18 август 2019 година, Скопје, Македонија - Светскиот Македонски Конгрес (СМК) и Светскиот Македонски ...
| | веќе видена | слични

ШЕСНАЕСЕТ-ЗРАЧНОТО ЗЛАТНО-ЖОЛТО СОНЦЕ НА ЦРВЕНА ОСНОВА ОСТАНУВА ТРАЕН, НЕПРОМЕНЛИВ И НЕОТУЃИВ СЕМАКЕДОНСКИ НАЦИОНАЛЕН СИМБОЛ! 15 август 2019 година, Скопје, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 444 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика и СОНК ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор со кој се регулира исплатата на плати и ...
сите 335 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите за вчерашната заедничка литургија на помирување во соборниот храм „Свети Сава“ во Белград, со која чиноначалствуваа српскиот патријарх ...
сите 482 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган денеска имал опсежен разговор со холандскиот премиер Марк Руте за барањата на Шведска и Финска за членство во НАТО, ...
сите 977 | | | веќе видена

Бугарскиот премиер Кирил Петков во видеообраќање го повика претседателот на државата Румен Радев да го свика Консултативниот совет за национална безбедност за ...
сите 468 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Светски Македонски Конгрес: СВЕТСКИ МАКЕДОНСКИ КОНГРЕС

Од:
До кого (е-маил):
Порака: