Изгубиле старателството затоа што бебето го хранеле вегански

2 копии

Веганската исхрана може лошо да влијае на здравјето на децата, предупредуваат лекарите во Данска, во која има сѐ поголем број на вегани. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Научниците дошле до заклучок дека прегратките поттикнуваат посебна реакција во мозокот на бебето неопходна за воспоставување на социјални и емоционални ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Во посебен оддел, со уште една приведена, специјалната обвинителка Катица Јанева ги минува деновите во притвор. Јанева не е во женското одделение, таа е во ...
сите 711 | | | веќе видена

Притворот за Катица Јанева е доказ дека постои опасност таа да го повтори кривичното дело и во предметот Титаник и затоа е неопходно да прекине судењето. Ова ...
сите 382 | | | веќе видена

Нина Ангеловска, една од основачите на „Групер.мк“, која е предложена за нов министер за финансии, синоќа по објавувањето на одлуката, се огласи на својот ...
сите 116 | | | веќе видена

 Некои жени се едноставно создадени за брак – тие се добри сопруги, посветени на саканиот и домаќинки – дали сте и вие меѓу нив, според хороскопскиот знак? ...
сите 206 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп на „Твитер“ објави фотомонтажа од неговиот хотел на Гренланд, ветувајќи дека нема да изникне негова зграда на островот. ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Изгубиле старателството затоа што бебето го хранеле вегански

Од:
До кого (е-маил):
Порака: