Галатасарај го ангажираше светскиот шампион кој потона во Рома (Фото)

Галатасарај полека ги привршува последните подготовки пред официјалниот старт на сезоната во турската Суперлига, натпреварување од кое сега дел ќе биде и еден ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Повеќе од јасно е дека Дејан Ловрен ќе си замине од редовите на Ливерпул во овој преоден рок со оглед на фактот што јасно му било посочено дека не е во ...
| | веќе видена | слични

Eдин Џеко неодамна потпиша нов договор со Рома. Според новиот договор Џеко на „Олимпико“ ќе остане до 2022 година, а во интервју за клупската страница ...
| | веќе видена | слични

Италијанските клубови Јувентус и Рома се пред конечен договор за размена на двајца фудбалери, но „волчицата“ ќе треба да вклучи и сериозен финансиски дел во ...
| | веќе видена | слични

Баер Леверкузен доби прилика да преговара околу услугите на дефанзивецот на Ливерпул, Дејан Ловрен. Најавениот трансфер на Хрватот во редовите на Рома пропадна ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 309 | | | веќе видена

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
сите 319 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 268 | | | веќе видена

Во знак на благодарност за нивниот ангажман, Исламската верска заедница донираше пакети со месо од курбаните во Гостивар на медицинските сестри Албанки. ...
сите 107 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Галатасарај го ангажираше светскиот шампион кој потона во Рома (Фото)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: