Мобилните телефони лошо влијаат на менталното здравје на вашето детеа, а еве од што може тоа да заболи

Можеби на вашето дете сте му купиле мобилен телефон од најдобри намери, но сигурно не сте му направиле услуга кога е во прашање неговото ментално здравје. ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во нашата држава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Фејсбук, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а повеќе од половина милион или 540 ...
| | веќе видена | слични

Можеби на вашето дете му го купивте новиот смартфон, но не му направивте услуга кога во прашање е неговото ментално здравје. Употребата на мобилните телефони ...
| | веќе видена | слични

Тинејџерите повеќе би се информирале за настаните преку „Јутјуб“ и другите социјални медиуми отколку од информативните агенции, покажува ново истражување. ...
| | веќе видена | слични

Останато

По вчерашната пресконференција на јавните обвинители Јовески и Рускоска на која беше објаснето дека во милионскиот скандал „Рекет“ Катица Јанева била приведена ...
сите 168 | | | веќе видена

Посочи дека во 17 часот имале дојава за пожарот од жители на селото и дека три возила со осум пожарникари се на терен. – Пожарот е под контрола и не може да се ...
сите 271 | | | веќе видена

Поголемиот број од луѓето имаат некои мали навики или начини на однеување за кои мислат дека се нормални, но научниците велат дека овие шест навики се симптоми ...
сите 221 | | | веќе видена

За време на викендов атмосферата постепено ќе се дестабилизира па така во попладневните часови и тоа во сабота само во планинските предели од државава и тоа на ...
сите 230 | | | веќе видена

Винсент Компани летово се врати во Андерлехт и тоа во необична улога како играч-тренер, сепак по само четири кола од новата сезона ќе бидат направени одредени ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилните телефони лошо влијаат на менталното здравје на вашето детеа, а еве од што може тоа да заболи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: