Мобилните телефони лошо влијаат на менталното здравје на вашето детеа, а еве од што може тоа да заболи

Можеби на вашето дете сте му купиле мобилен телефон од најдобри намери, но сигурно не сте му направиле услуга кога е во прашање неговото ментално здравје. ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во нашата држава има 1,1 милион корисници на социјалната мрежа Фејсбук, за сто илјади повеќе во однос на минатата година, а повеќе од половина милион или 540 ...
| | веќе видена | слични

Можеби на вашето дете му го купивте новиот смартфон, но не му направивте услуга кога во прашање е неговото ментално здравје. Употребата на мобилните телефони ...
| | веќе видена | слични

Тинејџерите повеќе би се информирале за настаните преку „Јутјуб“ и другите социјални медиуми отколку од информативните агенции, покажува ново истражување. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Над 100.000 граѓани кои земаа плата, пензија или социјална помош останааа без пари со затворањето на Еуростандард банката. Не можат да си ги платат основните ...
сите 228 | | | веќе видена

Согласно Уставот, во следните 20 дена, а лично верувам и порано ќе успееме да формираме Влада и стабилно парламентарно мнозинство кое ќе биде гаранција за ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мобилните телефони лошо влијаат на менталното здравје на вашето детеа, а еве од што може тоа да заболи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: