Тренерската работа во Италија станува и семејна традиција

Португалецот е без ангажман од декември минатата година кога доби отказ од Манчестер Јунајтед и од тогаш работи како стручен коментатор. „Специјалниот“ ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо од ова лето работи како стручен коментатор во „Скај Спорт“. Португалецот е без тренерски ангажман уште од декември кога после серијата лоши ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Студија објавена од весникот „Сан“ открива кои тренери потрошиле најмногу пари за трансфери во историјата на фудбалот. Едвај има навивач да се изненади дека ...
| | веќе видена | слични

Најконтроверзниот менаџер на светот, Жозе Мурињо е навистина „специјален“, зашто освен по своите постапки, јавни истапи е и менаџер кој е број еден во – ...
| | веќе видена | слични

Легендарниот португалски стратег Жозе Мурињо е на врвот на листата на тренери кои потрошиле најмногу за доведување на фудбалери. Тој во кариерата водејќи ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 309 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ работи на формирање на парламентарно мнозинство, изјави денеска партискиот портпарол Димче Арсовски, додавајќи дека „ниту ги потврдува, ниту ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 314 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тренерската работа во Италија станува и семејна традиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: