Салах: Гвардиола кажал дека Премиер лигата е поважна од ЛШ? Навистина?


Ѕвездата на Ливерпул, Мохамед Салах не се согласува со мислењето на тренерот на Манчестер сити, Пеп Гвардиола дека титулата од Премиер лигата е поважна од ...
| | веќе видена | слични

Жозе Мурињо при своето прво гостување во „Скај Спортс“ минатата недела даде една оригинална изјава во негов стил, прогнозирајќи дека само четири тима можат да ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Менаџерот на Манчестер Сити, Пеп Гвардиола верува дека секој од екипите што завршиле во најдобрите шест во Премиер лигата минатата сезона би можел да се избори ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Менаџерот на Тотенхем, Маурисио Покетино, зборуваше позитивно за својот противник, Пеп Гвардиола, пред судирот на „петлите“ со Манчестер Сити утре од 17:30 ...
| | веќе видена | слични

Пеп Гвардиола на денешната прес-конференција направи кратка анализа за сите ривали на Мачестер Сити за титулата во Премиер лигата, но исто така, направи и една ...
| | веќе видена | слични

Гвардиола не штеди на комплименти за тимот на својот ривал од спротивната страна, Маурицио Покетино, дали европскиот вицепрвак може да му ги расипе плановите ...
| | веќе видена | слични

По фантастичното издание на мечот со Вест Хем, Манчестер Сити првиот посериозен испит во новата премиерлигашка сезона ќе го има уште во второто коло, бидејќи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се сметаше за симбол во борбата против корупцијата, а сега истражителката Катица Јанева се чини дека е вмешана во скандалозен случај на уцени. Зошто аферата ...
сите 835 | | | веќе видена

Денеска кулминираше нервозата во ВМРО-ДПМНЕ. Фрчат лажни вести од белиот дворец, панични изјави, прес конфернции. Овие нервозни реакции доаѓаат во моменти кога ...
сите 500 | | | веќе видена

Kриминалната афера „Рекет“ која ги тресе темелите на важни државни институции и ја доведува под прашање, уште повеќе од досега, довербата на граѓаните во ...
сите 182 | | | веќе видена

Во Охрид се одбележа Денот на Армијата. На центрланата прослава при одбележување на 27 годишнината на македонската Армија присуствуваа воени претставници од ...
сите 184 | | | веќе видена

За некои самотијата е најголем благослов, додека други ја сметаат за рецепт за несреќен живот. Овие три хороскопски знаци секогаш сакаат да бидат во љубовна ...
сите 197 | | | веќе видена

Обвинителката од СЈО, Фатиме Фетаи за ТВ21 вели дека три и пол години работела против криминалот и нејзините предмети се чисти. Вели дека тие не можат да се ...
сите 218 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Салах: Гвардиола кажал дека Премиер лигата е поважна од ЛШ? Навистина?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: