ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека „Рекет“ тапка во место месец дена


Кривичен совет од тројца судии ѝ ја одбил жалбата на специјалната јавна обвинителка, Катица Јанева, за определениот 30-дневен притвор, потврдија од скопскиот ...
| | веќе видена | слични

Зошто истрагата за „Рекет“ се развлекува иако доказите излегоа на виделина одамна? Цели три месеци откако новинарот Бранко Героски ја обелодени аферата иако ...
| | веќе видена | слични

Две недели Катица Јанева беше оставена со врзани раце да направи што сака. Од првиот момент во кој на сите им стана јасно дека специјалната јавна обвинителка е ...
| | веќе видена | слични
17 копии

Катица Јанева и Зоран Заев се лице и опачина на иста паричка која што значи криминал. Катица Јанева е рекетарот на Зоран Заев, а Заев e човекот кој и даде ...
| | веќе видена | слични
3 копии

За три месеци Обвинителството за организиран криминал и корупција треба да ја заврши истрагата и да поднесе обвинение за случајот „Рекет“, најави вчера ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Обвинителките Ленче Ристоска и Фатиме Фетаи или кој било обвинител назначен како вршител на должноста не можат да ја преземат функцијата на специјалната јавна ...
сите 657 | | | веќе видена

На прашањето: дали очекува да почнат лични дисквалификации врз неа и врз дел од обвинителите во тимот како тоа дека против Катица Јанева се водела судска ...
сите 451 | | | веќе видена

Владата тоне во корупција и во афери, а институциите се политички притиснати и парализирани, истакна денеска портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, Наум Стоилковски.Тој ...
сите 480 | | | веќе видена

Манчестер Сити во еден нестварен натпревар не успеа да оствари заслужена победа против Тотенхем, а за ситуацијата да биде уште подраматична, „граѓаните“ се ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ обвинува дека „Рекет“ тапка во место месец дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: