`Сите мора да го напуштат селото до среда, радијацијата се зголеми`


Фајненшел тајмс Неколку дена по експлозијата на нуклеарната ракета, во која загинаа петмина и имаше неколкумина ранети, властите ги известија жителите на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Норвешкото тело за нуклеарна безбедност регистрира мали количини на радиоактивен јод во воздухот во Северна Норвешка, неколку дена по експлозијата за време на ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Неопасни количества честички од радиоактивен јод откриени во покраината Финмарк, во северна Норвешка на границата со Русија, се анализираат една седмица по ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Норвешка анализира откриени мали количини на честици од радиоактивен јод во воздухот на северот од земјата, неколку дена по смртоносната експлозија за време на ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата во руската база за лансирање на проектили во селото Нионокс предизвика покачување на нивото на радијација, по што во јавноста се појавија сомнежи ...
| | веќе видена | слични

Експлозијата во руската база за лансирање на проектили во селото Нионокс поттикна шпекулации, теории на заговор и поистуветување на инцидентот со нуклеарната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Шефицата на СЈО во оставка Катица Јанева , чиј глас се слуша во објавените разговори во случајот „Рекет“ е повикана на сослушување во скопското обвинителство. ...
сите 240 | | | веќе видена

Се работи за класична стапица со која македонските власти се обидуваат полесно да дојдат до имињата на нејзините противници, на луѓето од опозицијата. Се ...
сите 137 | | | веќе видена

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев, на својот Фејсбук профил сподели статус за актуелната состојба во Македонија.– Ни правда, ни мир, само ...
сите 335 | | | веќе видена

Очигледно нестручноста на Зоран Атанасов и раководните структури во АХВ е толку голема што не го познаваат ниту Законот за ветеринарно здравје, по кој треба да ...
сите 172 | | | веќе видена

Признанието на премиерот Заев дека има докази поврзани со Катица Јанева која за него се однесува идиотски го запали црвеното светло кај дел од странските ...
сите 164 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

`Сите мора да го напуштат селото до среда, радијацијата се зголеми`

Од:
До кого (е-маил):
Порака: