Клоп пред финалето на ЛШ во 2018 држел говор во гаќи на Кристијано Роналдо

Холанѓанецот Џини Вајналдум открива дека менаџерот на Ливерпул на последниот состанок на тимот пред финалето на ЛШ против Реал Мадрид во 2018 го оддржал ...
| | веќе видена | слични

Џини Вајналдум мината недела ја откри урнебесната анегдота која ја изрежирал Јирген Клоп пред големото финале во Лигата на шампионите меѓу Реал Мадрид и ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп со Ливерпул има договор до 2022-ра година, а „Редси“ најверојатно ќе му понудат продолжување на соработката, Клоп не им ја затвора вратата на ...
| | веќе видена | слични

Менаџерот на Ливерпул, Јирген Клоп, е миленикот на навивачите откако во мај годинава успеа да триумфира во Лигата на шампионите . Германецот има договор со ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп вели дека нема планови за иднината, може да се врати во родната Германија за некоја година но и да стави крај на ...
| | веќе видена | слични

Јирген Клоп се огласи за домашниот магазин „Билд“ преку едно долго интервју кое го направи меѓу второто и третото првенствено коло во Премиер лигата, а покрај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Арјен Робен ова лето ја имаше улогата на слободен агент откако не го продолжи договорот со Баерн Минхен, а иако првично се очекуваше да мине подолго време пред ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ...
сите 309 | | | веќе видена

Меѓународна помош почна да пристигнува во Либан откако во две огромни експлозии во вторникот вечерта загинаа повеќе од 100 луѓе и над 4.000 се повредени. ...
сите 340 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 279 | | | веќе видена

Во врска со вчерашната изјава од кабинетот на претседателот на државата г-н Стево Пендаровски дека „Во 2016 година, тогашниот претседавач, Трајко Вељаноски ...
сите 275 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 183 | | | веќе видена

Екипите на јавните градски претпријатија од вчера и во текот на денешниот ден се на терен и интервенираат по невремето кое го зафати Скопје. Од ЈП „Паркови и ...
сите 388 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клоп пред финалето на ЛШ во 2018 држел говор во гаќи на Кристијано Роналдо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: