Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб


2 копии
2 копии

Откако вчера беше нападнат турски воен конвој во сириски Идлиб, од Анкара порачаа дека нема да се повлечат од своите позиции во Сирија, а Ердоган најави дека ...
| | веќе видена | слични

Сириската арапска војска откри бројни тунели и пештери кои терористите ги користеле за време на битките за јужен Идлиб на почетокот на месецот. Војската ...
| | веќе видена | слични

Во краткото видео објавено во понеделникот, новинската агенција "Sputnik" ја снимила сирсиката војска како влегува во овие тунели. Сириската арапска војска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За судбината на босанските тинејџерки, 14-годишната Сабина Селимовиќ и 15-годишната Семја Кешиновиќ, кои во 2014 година избегале од Австрија за да се приклучат ...
| | веќе видена | слични

Ваквиот развој на настаните претставува пресвртница во битката за Идлиб и се случува само неколку часа откако турски тенкови и оклопни возила длабоко навлегоа ...
| | веќе видена | слични

Бунтовничките групи делумно се повлекоа од Кан Шајкун во северозападна Сирија, отворајќи го патот за силите на владата да влезат во градот, објави „Гардијан“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Kои заклучоци може да се извлечат од вчерашната конститутивна седница на Собранието на Македонија? Прво, истата се уште не е завршена, туку е прекината после ...
сите 255 | | | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА 88 ИНФИЦИРАНИ И 6 ПОЧИНАТИ Во последните 24 часа се направени 1507 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во: -Скопје 23 -Куманово ...
сите 594 | | | веќе видена

Претседателот на Република Северна Македонија, Стево Пендаровски, вечерва ќе присуствува и ќе се обрати на свеченото отворање на јубилејното 60-то издание на ...
сите 243 | | | веќе видена

Најпрво изјави Зоран Заев, лидерот на СДСМ, дека со 15 пратеници не може да се стане премиер, алудиурајќи на проектот на ДУИ за прв Албанец премиер. На оваа ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Урнат воен авион на сириската Влада во Идлиб

Од:
До кого (е-маил):
Порака: