Соборен воен авион на сириската Влада


2 копии
2 копии

Откако вчера беше нападнат турски воен конвој во сириски Идлиб, од Анкара порачаа дека нема да се повлечат од своите позиции во Сирија, а Ердоган најави дека ...
| | веќе видена | слични

Сириската арапска војска откри бројни тунели и пештери кои терористите ги користеле за време на битките за јужен Идлиб на почетокот на месецот. Војската ...
| | веќе видена | слични

Во краткото видео објавено во понеделникот, новинската агенција "Sputnik" ја снимила сирсиката војска како влегува во овие тунели. Сириската арапска војска ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За судбината на босанските тинејџерки, 14-годишната Сабина Селимовиќ и 15-годишната Семја Кешиновиќ, кои во 2014 година избегале од Австрија за да се приклучат ...
| | веќе видена | слични

Ваквиот развој на настаните претставува пресвртница во битката за Идлиб и се случува само неколку часа откако турски тенкови и оклопни возила длабоко навлегоа ...
| | веќе видена | слични

Бунтовничките групи делумно се повлекоа од Кан Шајкун во северозападна Сирија, отворајќи го патот за силите на владата да влезат во градот, објави „Гардијан“. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За да не поскапи цената на електричната енергија потребно е само да се намали маржата на универзалниот снабдувач која изнесува 11,5 отсто, изјави денеска ...
сите 699 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.885 тестирања, а регистрирани се 141 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-39, ...
сите 629 | | | веќе видена

Ново видео се појави од Бејрут на Интернет од моментот на катастрофалната експлозија во пристаништето минатата недела.Најпрво се гледа дебел час во далечина и ...
сите 259 | | | веќе видена

Согласно уставните одредби во член 90 став 1 рокот за доделување на мандатот е десет дена од констиуирањето на Собранието. Со денот на верификација на ...
сите 180 | | | веќе видена

Марко Бислимовски, претседателот на Регулаторната комисија за енергетика, во денешното интервју за „Радио Слободна Европа“ вели дека со покачувањето на цената ...
сите 324 | | | веќе видена

Се повеќе и повеќе се погласни шпекулациите дека Кристијано Роналдо ова лето ќе “предизвика земјотрес“ и дека од Торино ќе се пресели во Париз. Сите познато ...
сите 210 | | | веќе видена

Педалините се едни од најнебезбедните пловни објекти по езерата во земјава зашто многу често не се почитуваат законските одредби за заштита, велат експерти од ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Соборен воен авион на сириската Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: