Жителите на Џенова оддадоа почит на загинатите во падот на мостот „Моранди“


5 копии

Стотици луѓе, меѓу кои и градоначалникот на Џенова, Марко Бучи и италијанскиот премиер Џузепе Конте, денеска, на првата годишнина од рушењето на мостот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делови од паднатиот мост кај Џенова , кога загинаа 43 лица , не биле одржувани повеќе од 25 години.Денеска , на годишнината од трагедијата , се одржа ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот извештај покажа дека делови од мостот што се сруши во северна Италија минатата година, не беа одржувани повеќе од  25 години, изјави денеска во ...
| | веќе видена | слични

Емоционална церемонија се одржа денеска во Џенова со која се одбележа годишнината од уривањето на мостот Моранди во кое загинаа 43 лица а 16 беа повредени. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Поранешниот градоначалник на Гази Баба и обвинет за уривањето на Космос, бара Катица Јанева да биде изземена од случајот ТНТ. Трајковски се сомнева дека има ...
сите 932 | | | веќе видена

Виталните институции на оваа држава не функционираат и не ги сервисираат граѓаните и не ги сузбиваат криминалот и корупцијата на она ниво кое е неопходно за да ...
сите 343 | | | веќе видена

Веќе еден месец во притвор се Бојан Јовановски попознат како Боки 13 и Зоран Милески попознат како Зоки Кичеец осомничени за изнудување на милионскиот рекет од ...
сите 401 | | | веќе видена

Новинарот на италијанскиот весник „Ла Верита“, Ларис Гајсер, кој од изминатава недела објавува снимки за случајот „Рекет“ во Македонија, во интервју за МКД.мк ...
сите 401 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ со денови, во стилот на шпанска серија без крај, ја дезинформира јавноста и пласира невистини во однос на болеста антракс. Вакцинацијата против оваа ...
сите 159 | | | веќе видена

Секоја врска доаѓа до момент кога треба да се постави „тоа“ прашање, кое ќе одреди како понатаму ќе се развива тој однос. Во денешно време многу врски долго ...
сите 112 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жителите на Џенова оддадоа почит на загинатите во падот на мостот „Моранди“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: